Seo-Arama Motoru

Seo-Arama Motoru Optimizasyonu:

Search Engine Optimization (SEO) ; Arama Motoru Optimizasyonu olarak anlam kazanan, arama motorları üzerinden ilgili site ve siteleri dost edindirmek amaçlı yapılan başlıca çalışmalardır.

Seo işlemlerinde dikkat edilmesi gereken konu; içerik bakımından aşırıya kaçan siteleri, arama motorları için doğru analizlendirerek içeriğin doğru yansıtılmasına, arama motorlarının tarama ve inceleme botlarını doğru fonksiyonel şekliyle yönlendirme çalışılmalıdır..

Search Engine Optimization Tekil zamanlı bir iş değildir. Çoğul anlamda ilgilenme ve güncellemeleri takip ederek, doğru fonksiyonel adımlar kullanarak sitenin değer kaybetmemesi ve alışılmışın dışında değer gösterilmesi gereklidir.

Arama Motoru Optimizasyonu‘nda sitenizin doğru yönlenmesi adına 2 başlıkta inceleyebileceğimiz bir çalışma söz konusudur. Bu adımlar, site içi optimizasyon ve site dışı optimizasyon‘dur.

Arama motorları’nda üst sıraya çıkmak için öncelikle site içi optimizasyon gereklidir. Siteyi doğru, fonksiyonel hale getirerek; Dünyaca ünlü arama motoru GOOGLE tarafından doğru algılanmasını sağlanmalıdır.
Site içi optimizasyon ile ilk sonuçlar alınması üzerine Arama Motorları üzerinde değişimler söz konusu olacaktır (Devamında) Desteklemek amaçlı siteyi imleme ve tanımlamalar yapılarak ilgili sıralamaları hızlandırarak doğru kitleye hitap edebilmektir.
Site Dışı optimizasyon olayında çok dikkat edilmesi gereklidir. Yanlış tanımlandığı taktirde ilgili sitenin filtreye girerek, Arama Motorlarında ani sıra düşüşüne sebebiyet verebilir .

  • Doğru içerik ,
  • Hedef Kelime ,
  • Dost Edinme ,
  • Tanımlama ve İmlemeler ,

ve en önemlisi Doğru takip sağlanarak sitenizin Arama motorları üzerinde ki değişimleri takip ederek anında müdahale sağlanması gerekir.

Search Engine Optimization Adımlarımız ;

  • Hedef Site Analiz Edilmesi ,
  • Hedef Site İçerik Düzenlenmesi ,
  • Hedef Site Tanımlama ,
  • Hedef Site Okutma ,
  • Hedef Site İmleme ,
  • Hedef Site Takibi ,

 

Bilgilendirmeler
Search Engine Optimization Adımlarını doğru takip ederek alınacak sonuç sabır gerektirir. Kısa süreli bir iş durumu söz konusu değildi. Arama Motorlarına doğru analiz ettirerek , doğru okutturmak ve en iyi sonucu alabilmek için sitenizin içeriği incelenerek; 3 Ay veya daha fazla süre çalışma , güncelleme ve takip gerektirir.
Kelime bazlı Seo Konusunda yaptığımız işlemler sonrasında kesinlikle doğru sonuca ulaşabilirsiniz ancak ulaşılan sonuç itibariyle rakip sitelerin güncellenmesi ve seo işlemlerini kuvvetlendirmesi sıralamayı değiştirecektir. Bu sebepten dolayı, SEO işlemleri bir kez yapılmak ile biten bir sistem değil, doğru kontrol ve sürekli takip edilerek sıralamayı; Saat , Gün ve Ay süresiyle üst sıraya çıkarabilmektir.

Arama Motoru Optimizasyon konusunda bilgi almak için İletişim sağlayabilirsiniz.