Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözlesmesi

 

Servis Sağlayıcı:  Ankaweb.com.tr (Anka Web İnternet Hizmetleri)

Müşteri: Ankaweb.com.tr (Anka Web İnternet Hizmetleri) üzerinden hizmet alan kişi/kuruluş Ankaweb.com.tr internet adresinde faaliyet gösteren, internet sitesinin kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır. Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt etmiş olurlar.

Sözleşme Maddeleri:

Madde 1
Servis Sağlayıcının sunucularında sunumu yapılan hiçbir yazılı, sesli veya görsel içerik, materyal Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı olamaz. Aksi takdirde doğabilecek olan tüm maddi ve manevi sorumluluklar Müşteriye aittir. Servis Sağlayıcı yükümlü degildir.
Madde 2
Servis Sağlayıcı, Müşterinin servisleri kullanımından veya hatalı kullanımından, sayfa içeriklerinden, lisansız yazılım/script (lisanslı hazır site portalları), elektronik posta (e-mail) ile alınan veya gönderilen bilgi, resim, yazı vs. den, Hack, Crack, Warez, Adult ve MP3 içeriğinden doğan ve doğacak olan maddi veya manevi zararlardan dolayı Servis Sağlayıcı taraf olarak gösterilemez ve tutulamaz; Sorumluluk Müşteri’ye aittir. Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
Madde 3
Servis Sağlayıcı, Müşterinin her türlü verisini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için elinden geleni yapar, buna rağmen Servis Sağlayıcıda bulunan verilerde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir ! Beklenmeyen teknik aksaklıklara karşı, Müşterilerin mağdur olmamak ve veri kaybına maruz kalmamak için tedbir olarak hesabındaki ve mailindeki kendi verilerini ayrıca yedeklemeleri tavsiye edilir.
Madde 4
Müşteri, telif hakları yasasına uymak zorundadır. Telif hakkı başkasına ait yazı, metin, resim yazılım, dijital ses kaydı (MP3 ve diğer dijital ses formatlari) lisanslı script vs. dokümanların izinsiz kopyalanması ve bunların müşteri sayfalarında yayınlanması ve bulundurulmasından dolayı çıkacak anlaşmazlıklarda, Servis Sağlayıcı taraf olarak gösterilemez, maddi veya manevi olarak sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda, üçüncü şahıslara taraf müşteridir ve doğacak olan bütün maddi veya manevi zararları karşılamayı müşteri kabul eder. Bu gibi durumlarda servis sağlayıcı yazılım lisans sahiplerinin lisans bedeli ödenmemiş yazılımı kaldırma başvurularını yerine getirir. Hosting barındırma hizmeti müşterinin devam eder ücret iadesi yapılmaz. Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
Madde 5
Müşteri verilerinde, hiçbir şekilde, pornografik, erotizm, vahşet, ahlaki ve kanuni değerlere aykırı, yazılı veya görsel içerik, telif hakları alınmamış ve Ücretsiz dağıtımına izin verilmemiş her türlü materyal, korsan yazılımlar bulundurmayacağını kabul eder. Bulundurduğu taktirde Servis Sağlayıcı sorumlu tutulamaz, sorumluluk Müşteri’ye aittir. Servis Sağlayıcı, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.
Madde 6
Internet; bir medya ortamı olduğundan, Müşteri, verilerinde gizli veya kisişel unsurlar olmamasına dikkat etmelidir. Aksi taktirde doğabilecek sorunlardan, Servis Sağlayıcı yükümlü değildir.
Madde 7
Alınan hizmetin karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir. Müşteri ödemelerini belirlenen dönemlerde yapmalıdır. Belirli ödemelerin zamanında yapılmaması durumunda, Servis Sağlayıcı, Müşterinin hesabını kapatma ve sözleşmeyi fesih etme hakkını saklı tutar.
Madde 8
Müşteri kesinlikle spam e-mail gönderemez. Internet kullanıcılarını dil bakımından, silik olması ya da dosya boyutu açısından rahatsız edecek e-mailler yollayamaz. Internet kullanıcılarına istekleri dışında ticari reklam mailleri yollayamaz. Bu maddenin ihlali durumunda Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.
Madde 9
Müşteri kesinlikle Servis Sağlayıcının sistemlerini diğer internet kullanıcılarını zor durumda bırakmak, sistemlerine zarar vermek, sistemlerinin işleyişini engellemek, bu sistemlerden veri çalmak veya bu sistemleri herhangi bir şekilde yanıltmak için kullanamaz. Müşteri hiçbir şekilde Servis Sağlayıcının sistemlerinin güvenliğini tehdit edecek girişimlerde ve uygulamalarda bulunamaz.  Örnek olarak : Sisteme yada sistemin herhangi bir bölümüne yetki dışı izinsiz giriş, kullanım, güvenlik taramaları, sistem kaynakları ve trafiğini ölçme ve test işlemleri, e-mail bombardımanı, DoS (Denial Of Service) saldırıları ve sisteme aşırı yükleme girişiminde bulunan saldırılarda bulunmak yasaktır. (bunlarla sınırlı değildir) Servis Sağlayıcı bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.
Madde 10
Servis Sağlayıcı Sunucuları üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşteriye aittir. Servis sağlayıcı sunucularında güvenliğini sağlamak için kendi tarafından sorumlu olduğu yazılım ve donanım güvenliklerini tam olarak oluşturur buna rağmen Müşteri’nin site/sitelerinin saldırı alması durumunda servis sağlayıcı diğer müşterilerinin ve sunucularının hat yavaşlaması veri/donanım güvenliğini almak için müşteri’nin aldığı hizmeti tek taraflı olarak fesih etme hakkını saklı tutar. Chmod777’den kaynaklanabilecek yada müşterinin yazılımı ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde servis sağlayıcı sorumlu tutulamaz.
Madde 11
Müsteri, aldığı hizmet dahilinde Ankaweb.com.tr (Anka Web İnternet Hizmetleri) tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, Ankaweb.com.tr (Anka Web İnternet Hizmetleri) tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirimelere uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sinirsiz olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

AnkaWeb Yönetim Ekibi
(Anka Web İnternet Hizmetleri)